AliExpress University | Satıcı Ol

Kolay E-İhracat Lojistiği - AliExpress Anlaşmalı Lojistik Çözümleri

E-ihracat konusunda en çok merak edilen konulardan lojistik ile ilgili soruları cevaplıyor, hem de AliExpress’in yapmış olduğu özel anlaşmalar sayesinde dünyanın her noktasına çok uygun fiyatlarla gönderim yapmanıza imkan sağlıyoruz.

Anlaşmalı lojistik çözümlerini 10’dan fazla kriterde sizin için karşılaştırdık ve size en uygun çözümü bulmanız için yol gösterecek bir rehber hazırladık.


Lojistik Stratejinizi Belirlerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Öncelikle basit başlamanızı öneriyoruz. Mağazanızı açar açmaz tüm dünyaya satış yapmak için birden fazla bölge fiyatlamasıyla uğraşmayın, ürünlerinizi trafik ve siparişlerin %80’inin geldiği 1. bölgeye satışa açın.
  • Mutlaka sattığınız ürünlerin boyut, hacim ve ağırlığını öğrenin. Kargo firmalarının bu ölçütlerde çeşitli kısıtlamaları olabilir veya ek maliyetlerle karşılaşabilirsiniz, bunlara hazırlıklı olun.
  • Pahalı ürünler satarken kullandığınız lojistik firmasının tazminat tutarlarına dikkat edin, gerekirse ek sigorta almaktan kaçınmayın.
  • En az 2 kargo firmasıyla anlaşma yapın. Bir üründe kolaylıkla birden çok kargo seçeneği ekleyebilirsiniz. Farklı pazarlarda avantajlı kargo şirketleriyle (Rusya için PTS, ABD için ShipEntegra gibi) çalışmaya özen gösterin, bölgesel özel fiyatlandırmalar yapın.
  • Satıcı öder / Alıcı öder seçeneklerinde fiyatlar kargo firmalarında farklıdır, dikkat edin.

Kolay E-İhracat Lojistiği AliExpress Anlaşmalı Lojistik Çözümleri
AliExpress’e katılın ve hemen E-İhracat'a başlayın!