DUYURU | Sanal Ürün Satış Yasağı

AliExpress Duyuru

Sanal Ürün Satış Yasağı


AliExpress University

Yayınlanma Tarihi: 20-01-2021

HATIRLATMA – SANAL ÜRÜN SATIŞ YASAĞI

 

Değerli İş Ortağımız,

 

AliExpress, kullanıcılar için güvenli bir alışveriş ve iş ortamı sağlamayı taahhüt eder. Takip edilemeyen lojistik süreçleri, işlem güvenliği riski ve kontrol edilemeyen kalite standartları gibi hususlar nedeniyle AliExpress satıcıların sanal ürünler satmasına izin vermez.

Satıcıların farklı kategoriler altında sanal ürün satışına yönelik 20 Ocak 2021 tarihinde bir program başlatıldı. Bu program kapsamındaki ceza uygulaması ise 12 Nisan 2021 itibari ile uygulamaya alınacak.

[Bu tarz ürünleri satmıyorsanız bu mesajı dikkate almayın]

 

1. DENETİM KAPSAMI

Program, sanal ürünler satan tüm satıcılara yöneliktir. Sanal ürünler, hediye kartları, kuponlar, yazılımlar, oyunlar ve teslim edilmeyen hizmetleri içerir ancak bunlarla sınırlı değildir.

2. DENETİM ZAMANLAMASI

Bu duyurunun yayınlandığı tarihten itibaren satıcıların ürünlerini kontrol etmesi, sanal ürünlerin satışını durdurması ve ürünlerini platformdan silmesi gerekir. 12 Nisan 2021'den itibaren, yukarıda belirtilen ve duyurunun yayınlanmasından sonra silinmeyen ürünler platform tarafından silinecek ve yönetmelikleri ihlal eden satıcılara cezalar uygulanacaktır.

3. İHLALLER VE CEZALAR

Herhangi bir satıcı farklı kategorilerde sanal ürünler listelerse, AliExpress yanlış listelenen ürünleri silecek ve her bir ihlal için (ürün başına) 2 ceza puanı kesecektir.

Herhangi bir satıcı, ceza aldıktan sonra sanal ürünleri listelemeye devam ederse, AliExpress satıcı hesabını dondurma ve kapatma hakkını saklı tutar.

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

AliExpress Türkiye Ekibi

 

Daha fazla bilgi almak için:

Arayın: 0850 955 24 80

Mail atın: [email protected]