DUYURU | Yeni “Hello Avrupa!” Kargo Tarifesi ile Avrupa’yı fethe çıkıyoruz!

AliExpress Duyuru

Yeni “Hello Avrupa!” Kargo Tarifesi ile Avrupa’yı fethe çıkıyoruz!


AliExpress University

Yayınlanma Tarihi: 31-12-2020

Yeni “Hello Avrupa!” Kargo Tarifesi ile Avrupa’yı fethe çıkıyoruz!

Değerli İş Ortağımız,

2021’e lojistik maliyetlerinde güzel bir indirim haberi ile merhaba diyoruz! Başta tüm satıcılarımızın emekleri ile büyüyen E-İhracat hacmimiz sayesinde lojistik maliyetlerini azaltmak için yeni anlaşmaları duyurmaya devam ediyoruz.

Ekim ayında AliExpress satıcılarına hizmet vermeye başlayan Türkiye’nin lider e-ihracat servis sağlayıcısı PTS ve Avrupa’nın lider lojistik firmalarından bpost (Belgian Post Group) arasında yapılan dağıtım anlaşma neticesinde Hello Avrupa! adını verdiğimiz, yeni tarifenin fiyat, kapsam ve detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Bunun bir kampanya değil, kalıcı bir tarife olduğunun altını önemle çizmek isteriz.

6 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 11:30’da AliExpress Türkiye Youtube kanalında hem tarifenin detaylarının üzerinden geçeceğimiz, hem de mevcut operasyonel süreçler ile ilgili yapılan iyileştirme çalışmalarını konuşacağımız program için hatırlatıcınızı kurun, canlı yayını kaçırmayın.


2 kilogram üzeri gönderi tarifesi için AliExpress Lojistik Çözümleri dosyasını inceleyebilirsiniz.

Geçerli Ülkeler

Tarifeyi ve ülke listesinin AliExpress Lojistik Çözümleri dosyasında da bulabilirsiniz. (26 Avrupa ülkesi: İspanya, Fransa, Birleşik Krallık, Almanya, İtalya, Hollanda, Polonya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İsveç

Tarife Detayları

• Tarife USD cinsindendir ve Evrensel Posta Hizmet Bedeli dahildir.

• Tüm kargolar için uçtan uca takip sistemi vardır ve AliExpress ile tam entegredir.

Standart boyut kısıtlamaları geçerlidir. Hatırlatma amaçlı:
2 kilogram altı: En, boy veya yükseklikten herhangi biri 60 cm’yi geçmemeli ve en, boy, yükseklik toplamı 90 cm’yi geçmemeli
2 kilogram üstü: En, boy veya yükseklikten herhangi biri 100 cm’yi geçmemeli

• Standart ürün kısıtlamaları geçerlidir. (Platform kurallarına uymayan ürünler, yanıcı, patlayıcı özelliğe sahip ürünler, sıvılar, pil içeren ürünler gibi)

Herhangi bir başvuru süreci yoktur. Bu tarifeden yararlanmak için beyan edilen paket değerinin 25 USD altında olması yeterlidir. Kargo alıcı öder bile olsa beyan edilen toplam tutar esas alınacaktır. Bu tarife harici kalan gönderiler mevcut PTS Worldwide tarifesi ile ücretlendirilmeye devam edecektir.

• Tarife kapsamındaki gönderiler gümrük vergisine tabii değildir. Ancak gümrük yetkilisinin paketleri denetleme hakkı vardır. Ek vergi çıkması durumunda vergiyi ödemek alıcının sorumluluğundadır. Ödemediği durumda, taahhüt süresinin sonunda para satıcı hesabına yatırılır.

• Tarife kapsamında alıcıya taahhüt edilen süre 60 gün olacaktır.

• Kargonun PTS depolarına varışını takiben, tahmini alıcı teslim süresi (normal şartlar altında) 10-15 iş günü olacaktır. Dağıtımlar bpost’un Avrupa’daki seçkin iş ortakları ile yapılacaktır. (Dağıtım şirketleri aşağıda belirtilmiştir)

• Tazmin üst tutarı, beyan edilen paket değeri + tahsil edilen kargo ücreti kadar olacaktır. Kargonuz alıcıya taahhüt edilen süre içinde teslim edilemezse, 21 gün içinde tazmin tutarı tarafınıza ödenecektir.

• Tüm işlemler yeni devreye alınan

PTSConnect

sistemi üzerinden yapılacaktır. Bu sistem ile ilgili duyuru ayrıca paylaşılacaktır.

• ETGB belgesi almak ve KDV iadesinden faydalanmak istiyorsanız PTSConnect üzerinden konşimento oluşturup bir fatura yüklemeniz gerekmektedir. Bu şekilde paketlerinizin çıkışı Mikro İhracat gönderisi olarak yapılır. Aksi takdirde ürünler Numune gönderisi olarak çıkar, ETGB belgesi verilmez.

• Paketlerin ülkeden çıktıktan sonra, herhangi bir sebeple alıcıya teslim edilememesi durumunda Türkiye’ye iade gelmemesi için iş ortakları tarafından gerekli önlemler alınacaktır. Müşterinin masraflarını ödeyerek ürünü iade etmesi durumunda, satıcı, kendisine temin edilecek ETGB belgesi ile paketi Geri Gelen Eşya düzenlemesi kapsamında gümrük vergisi ödemeden geri alabilecektir. İstanbul dışı müşterilerin paketleri talep halinde ilgili illerdeki PTT Müdürlüklerine gönderilecektir.

• Tarife 11 Ocak 2021 Pazartesi tarihi itibari ile PTS deposuna ulaşan tüm paketler için geçerli olacaktır. AliExpress sipariş tarihi baz alınmayacaktır.

Bazı bpost dağıtım partnerleri: Colis Privee (Fransa), Hermes (Almanya), Bartolini (İtalya), DHL (Hollanda), Inpost (Polonya), Envalia (İspanya)

Webinar: Tarife detaylarını ve mevcut operasyonel süreçler ile ilgili iyileştirmeleri konuşacağımız canlı yayını kaçırmayın.

Sorularınız için:
AliExpress Satıcı Destek: [email protected]
PTS Satıcı Destek: [email protected]
Saygılarımızla,
AliExpress Türkiye Ekibi