AliExpress University | Blog

DUYURU | Kargoda %50 İndirim!!!


Kargoda %50 İndirim!!! 11.11 Global Alışveriş Festivali Kampanyasında satıcılara büyük destek AliExpress, Mastercard ve PTS işbirliği ile!

Yerli üretici ve işletmelerin uluslararası pazarlardaki rekabetçi gücünü artıracak çözümler sunmaya devam ediyor ve yılın en büyük alışveriş günü olan 11.11 Global Alışveriş Festivali’nde Mastercard ve PTS işbirliği ile yurtdışı lojistik masraflarınızda %50 indirim sunuyoruz. Mastercard'ın ticari kart sahiplerine özel ayrıcalıklar ve indirimler sağlayan dijital platformu MasterKOBİ ve e-ihracat konusunda uzman lojistik firması PTS ile yapılan anlaşmanın detaylarını izleyebilirsiniz.


Hala mağazanız yoksa, 2 gün içinde mağaza açılışını tamamlayın ve 11 Kasım’da başlayacak kampanya ile markanızı globale açın, Mastercard ticari kart ile de rekabet gücünüzü arttırın.

Mağaza açmak için AliExpress Satıcı Kaydı linklerine tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz.

Kampanya Koşulları
 • Kampanyada Mastercard® Ticari Kart sahibi AliExpress satıcılarının, 11.11 Global Alışveriş Festivali’nden başlayarak gerçekleştirdikleri satışların, PTS Worldwide Express ile gerçekleştirilen gönderimlerinde mevcut tarifeye göre %50 indirim uygulanacaktır.
  Tüm anlaşmalı kargo tarifeleri için tıklayınız.
 • Kampanya kapsamında satıcı başına azami 500 USD tutarında indirimden yararlanılabilir.
 • Siparişlerin en geç 1 hafta içinde PTS depolarına ulaştırılması gerekmektedir. PTS, lojistik bedellerini paketlerin depo çıkışını takiben 30 gün vade ile faturalar. PTS ödeme ekranında Mastercard® Ticari Kartı ile ödeme yapan AliExpress satıcıları %50 indirimden anında yararlanacaktır.
 • 11.11 Global Alışveriş Festivaline kayıt olmuş satıcılar kampanyadan faydalanabilir. Kampanya kaydının en geç 23 Ekim’e kadar tamamlanması gerekmektedir. AliExpress Satıcı Paneli üzerinden yapabileceğiniz kampanya kaydıyla ilgili yapılacak duyuru ve eğitimleri takip ediniz.
 • Satıcının myPTS hesabı açılmış olmalı ve siparişler PTS Worldwide kargo şablonu ile alınmış olmalıdır. Ödemelerin PTS Connect ekranından Mastercard® Ticari Kartları ile yapılması gerekmektedir.
 • AliExpress platform kurallarına aykırı şekilde yasaklı ürünlerin satışını yapanlar kampanyadan faydalanamaz.
 • Bu kampanya 11.11.2020 - 30.11.2020 tarihleri arasında geçerlidir.
 • Mastercard® - AliExpress ve PTS her zaman, önceden herhangi bir bildirimde bulunmaksızın kampanyayı iptal etme, katılım koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. Katılım koşullarını siteden takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır.
Mastercard Ticari Kart Nasıl Alınır?
 • Mastercard® Ticari Kartınız yoksa, işletmenizin hesaplarının bulunduğu banka şubenizden veya bankanızın çağrı merkezi üzerinden talepte bulunabilirsiniz.
 • Ödemeyi herhangi bir Mastercard® Ticari Kart ile yapmanız kampanyadan faydalanmanız için yeterlidir.
PTS ile gönderilerimi nasıl yaparım?

AliExpress ve PTS Worldwide Express iş birliği lansman videosunu izleyebilirsiniz.


PTS Worldwide Express, AliExpress satıcılarına özel sunduğu lojistik çözümleri ve PTS Worldwide Express hakkındaki sunumuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 • MyPTS hesabınızı açmak için myPTS üyelik linkine tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Daha önceden bir hesabınız varsa, bu kampanyadan faydalanmak için yeni kayıt yaptırmalısınız. Kayıt esnasında ” AliExpress satıcısıyım ” kutucuğunu işaretlemeyi unutmamalısınız. Kayıt sonrası en geç saat içerisinde hesabınız aktifleştirilir. PTS satıcı sözleşmenizi buradan indirebilirsiniz.
 • AliExpress mağazanıza kargo şablonları bölümüne PTS şablonunu eklemelisiniz.

PTS Worldwide Express ile ilgili tüm detayların yer aldığı kullanım kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.